Building the right tech stack is key
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vel ut congue varius congue aliquet leo. Netus neque nibh semper in diam viverra nibh aliquam elit. Amet orci et dolor, faucibus a leo malesuada ullamcorper. Amet pellentesque velit felis mollis turpis pellentesque donec. Cursus consectetur mattis molestie nibh no.
How to choose the right tech stack for your company?
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Tristique risus nec feugiat in fermentum posuere urna nec.
- Pharetra vel turpis nunc eget lorem dolor. Iaculis eu non diam phasellus vestibulum lorem sed.
- Viverra mauris in aliquam sem fringilla. Aliquam etiam erat velit scelerisque
- Tortor id aliquet lectus proin nibh nisl condimentum. Congue quisque egestas diam in arculom

What to consider when choosing the right tech stack?
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi amet, lorem tristique feugiat ac lorem maecenas. At integer mauris, nunc tortor feugiat. Velit id non ipsum posuere vel et tellus vestibulum tortor. Facilisis sit ac hac arcu. Lectus integer egestas eget mauris ultrices. Lacus, luctus fringilla massa faucibus amet pretium est rutrum. Phasellus nisl porta aliquam vel. Ac donec.
- Pharetra vel turpis nunc eget lorem dolor. Iaculis eu non diam phasellus vestibulum lorem sed.
- Viverra mauris in aliquam sem fringilla. Aliquam etiam erat velit scelerisque
- Tortor id aliquet lectus proin nibh nisl condimentum. Congue quisque egestas diam in arculom
What are the most relevant factors to consider?
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi amet, lorem tristique feugiat ac lorem maecenas. At integer mauris, nunc tortor feugiat. Velit id non ipsum posuer.
“Neque gravida arcu eu vitae dui curabitur eu felis adipiscing scelerisque cras eget mattis semper ut et magna”
What tech stack do we use at Technology?
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Tristique risus nec feugiat in fermentum posuere urna nec.
- Pharetra vel turpis nunc eget lorem dolor. Iaculis eu non diam phasellus vestibulum lorem sed.
- Viverra mauris in aliquam sem fringilla. Aliquam etiam erat velit scelerisque
- Tortor id aliquet lectus proin nibh nisl condimentum. Congue quisque egestas diam in arculom
Toužíte po miminku, ale nejste si jistá, jak nejlépe připravit své tělo na tento zázrak? Plodnost není otázkou štěstí – je to symfonie hormonů, výživy, životního stylu a emocí. Ideální doba, kdy začít s přípravou na početí, je alespoň 3–6 měsíců před plánovaným otěhotněním. Vaše tělo potřebuje čas na regeneraci, vyrovnání hormonů a vytvoření co nejlepších podmínek pro početí. Když mu dáte tu správnou péči, dokáže se připravit na nový život.
Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou pro své tělo můžete udělat, je minimalizovat zánět. Možná vás to nikdy nenapadlo, ale nadměrný zánět může být právě tím, co vám brání v přirozeném početí.
Chronický zánět a jeho vliv na plodnost
Ženský reprodukční systém má úžasnou schopnost regenerace. Každý menstruační cyklus je důkazem toho, jak se tělo dokáže obnovit a znovu nastolit rovnováhu. Slabý a krátkodobý zánět je přirozenou součástí buněčné regenerace a je i součástí ovulace nebo implantace oplodněného vajíčka. Problém nastává, když je v těle zánět příliš dlouho a ve velké míře.
Mnoho žen žije s chronickým zánětem, aniž by si to uvědomovaly. Přitom může negativně ovlivnit hormonální rovnováhu, kvalitu vajíček a schopnost uhnízdění embrya. Mezi nejčastější gynekologické problémy spojené se zánětem patří:
- Endometrioza
- Syndrom polycystických vaječníků (PCOS)
- Děložní myomy a ovariální cysty
- Adenomyóza a Ashermanův syndrom
- Předčasná menopauza (selhání vaječníků)
- Nízká kvalita vajíček a spermií
Pokud je děložní sliznice podrážděná chronickým zánětem, embryo se nemusí správně uhnízdit. Tím se zvyšuje riziko neúspěšné implantace nebo raného potratu.
Omezte potraviny, které podporují zánět
Zkuste co nejvíce snížit nebo eliminovat následující potraviny, které mohou způsobovat hormonální nerovnováhu a nadměrný zánět:
- Rostlinné oleje průmyslového zpracování: řepkový, kukuřičný, hroznový, sójový, slunečnicový. Tyto oleje jsou často ukryté i v průmyslově zpracovaných potravinách.
- Transmastné tuky: Margaríny, částečně hydrogenované oleje, ztužené tuky – škodí nejen plodnosti, ale i celkovému zdraví.
- Rafinovaný cukr: Přispívá k výkyvům hladiny inzulinu, což negativně ovlivňuje hormony a zvyšuje zánět.
- Rafinované obiloviny a výrobky z nich: Bílá mouka a její produkty mohou narušovat metabolickou rovnováhu.
- Pasterované kravské mléčné výrobky: Mohou podporovat zánětlivé reakce v těle. Místo nich zkuste syrové kozí, ovčí nebo kravské sýry, kefír nebo bio jogurty bez přidaného cukru.
Zařaďte protizánětlivou stravu
Konzumace potravin s protizánětlivými účinky může výrazně zlepšit plodnost. Zaměřte se na:
- Ovoce a zeleninu – Jsou plné antioxidantů, které bojují proti oxidačnímu stresu, jenž přispívá k zánětu. Prioritou by měla být konzumace tmavé listové zeleniny, bobulovitého ovoce, brukvovité zeleniny, dále je výborný také celer, zázvor, kurkuma, červená řepa.
- Zdravé tuky – Omega-3 mastné kyseliny obsažené např. v lososu, vlašských ořeších a lněném semínku snižují zánět a podporují zdraví reprodukčního systému.
- Kvalitní bílkoviny – Kvalitní zdroje bílkovin, jako jsou vejce, losos, bio maso, orgánové maso, luštěniny, ... mají také pozitivní vliv na plodnost. Maso ve velkém množství naopak k zánětlivým procesům přispívá, takže zdroje bílkovin je určitě vhodné střídat.
- Celozrnné obiloviny – Quinoa, hnědá rýže a další celozrnné produkty dodávají vlákninu a důležité živiny, které pomáhají
Snižte stres, který spouští zánět
Zánět v těle neovlivňuje jen strava, ale obrovský vliv má i stres. Hormon kortizol pomáhá regulovat zánětlivé reakce, ale pokud jste pod dlouhodobým stresem, jeho účinnost se snižuje a tělo se ocitá v chronickém zánětu.
Jak se stresem pracovat?
- Relaxace & sebeláska – Najděte si svůj rituál: šálek bylinkového čaje, jemná jóga, teplá koupel s levandulí nebo epsomskou solí, meditace nebo jiná oblíbená forma péče o sebe.
- Pravidelný pohyb – Pohyb snižuje stresové hormony a pomáhá harmonizovat tělo. Vyberte si takovou aktivitu, která vás baví – tanec, chůze, jóga, plavání…
- Vědomé dýchání – Zkuste dechová cvičení, která snižují hladinu stresových hormonů a přispívají k hormonální rovnováze.
Dejte svému tělu to, co potřebuje
Cesta k přirozenému početí začíná péčí o vlastní tělo a mysl. Eliminací zánětlivých potravin, snížením stresu a podporou hormonální rovnováhy můžete vytvořit ideální prostředí pro nový život.
Pokud hledáte podrobnější návod, jak podpořit svou plodnost pomocí stravy a připravit své tělo na zdravé těhotenství, prohlédněte si e-book „Průvodce výživou v těhotenství“, který zahrnuje kapitoly, ve kterých se naučíte sestavit si svůj "zdravý talíř", nutričně vyvážený salát, uvařit si poctivý domácí vývar. Najdete v něm konkrétní jídelníčky s recepty. Představím Vám základní makronutrienty a jejich vhodné zdroje, dále potraviny, které je žádoucí omezit či z jídelníčku zcela vynechat. E-book potom dále podrobněji využijete během svého těhotenství, což je jeho hlavním posláním :-)
Začněte dnes a připravte své tělo na zázrak života, na své miminko.